Nekilnojamo turto 3D virtualus turas – kas tai ir kokia jo nauda?

3D turas nebėra didelė naujiena interneto rinkodaroje jau keletas metų, tačiau nekilnojamojo turto rinka susipažįsta su šia itin efektyvia pardavimų priemone būtent dabar. Kitais 2020 metais parduodamų butų ir namų 3D turai bus tikrai matomi ir dažni. Kaip brokeris, parduodantis įvairaus lygio butus ir namus, galiu patvirtinti – tai tikrai veikia, ir butas ar namas parduodamas daug greičiau.

Kas yra buto 3D turas?

Norėdamas paaiškinti kaip įmanoma paprasčiau, kas yra 3D turas, turėčiau paklausti, ar žinote, kas yra 360 laipsnių nuotrauka? Tai nuotrauka, kurioje galima matyti vaizdą aplink save, apačioje ir viršuje. Tiesiog dairotės po tam tikrą vietą ir matote ją ne nuo krašto iki krašto, o visą. Taip, lyg patys būtumėte toje vietoje. 360 laipsnių nuotrauka, padaryta kambario viduryje puikiai parodo, kaip atrodo visas kambarys.

Apžiūrinėdami parduodamas patalpas, žmonės po keletą kartų vaikšto iš vieno kambario į kitą, stebi sienas, grindis, interjerą. 360 laipsnių nuotraukos tikslas toks pats – tiesiog prisėdus prie interneto pamatyti kambarį, lyg būtumėte jame.

Kai nufotografuojamos kelios tokios nuotraukos skirtingose buto vietose ir sujungiamos į vieną, sukuriamas virtualus turas po tą patalpą. Vaikščioti virtualiai galima paspaudus tam tikrus taškus pelyte (ar pirštu). Tai ir yra 3D turas. Jis padaromas specialiomis programomis ir patalpinamas internete, dažniausiai šalia parduodamo buto aprašymo.

3D turo privalumai ir nauda

Nauda iš tiesų yra gana didelė :

  • Virtualus turas parduodamą objektą padaro patrauklesnį nei konkurentų;
  • Objekte, turinčiame virtualų turą, vartotojai praleidžia daugiau laiko ir dažniau į jį sugrįžta ir analizuoja;
  • Aukštos kokybės virtualus turas gali ženkliai padidinti susidomėjimą;
  • Didesnis vartotojų pasitenkinimas, nes jiems suteikiama daugiau informacijos apie dominantį objektą.
  • Mažesnės išlaidos ir didesnės galimybės nei video turo.
  • 3D turas parodo visą interjerą realiai, o ne iš tam tikro taško. Tai neretušuotas būsto vaizdas. Dėl to atėjus apžiūrėti realiai, didelio skirtumo pirkėjas nepajaučia.
  • 3D turą galima parodyti, giminaičiams ir kitiems suinteresuotiems asmenims, kai paprastai juos surinkti į apžiūrą gyvai yra tikras iššūkis tiek brokeriui, tiek pačiam pirkėjui.
  • 3D ture matomas ir vaizdas pro langus, o tai yra be galo svarbu renkantis būstą mieste.
  • 3D turą peržiūrėti galima telefone, planšetėje, kompiuteryje, išmaniajame televizoriuje – visur, kur tik yra interneto ryšys. Be jo 3D turas neveikia. Tai labai patogu, nes visas šias priemones dabar turi visi.

3D turas sukuriamas gana greitai – per kelias dienas. Tam reikia specialios 360 laipsnių kameros ir programinės įrangos. Tokius 3D turus kuria specialiai apmokyti specialistai. Pačiam fiziniam asmeniui tokį turą pasidaryti yra sunkiai įmanoma, nes įrangos labai didelė kaina, be to reikia specifinių įgūdžių ir sugebėjimų.

Parduodamo namo ar buto 3D turas – rimta pagalba brokerio darbe. Taip pat tai puikus būdas susipažinti su NT projektais neišeinant iš namų. Beje, jei turite VR akinius, 3D turo peržiūra bus dar įdomesnė patirtis, nes atrodys, kad persikėlėte į tą vietą virtualiai. Tiesa, paliesti nieko negalite.