Kada verta investuoti į nekilnojamąjį turtą?

Tikriausiai kiekvienas pagalvojame, kad nekilnojamas turtas - puiki investicija, kuri vien savo buvimu neša pinigus. Tačiau tai ne visai tiesa, o po kiekviena investicija slypi šiokia tokia rizika, kuri gali ir neatsipirkti. Taigi, prieš plačiai praverdami piniginę, atsakykite į kelis paprastus klausimus, kurie padės nuspręsti ar investavimas į nekilnojamą turtą išties yra tai, kuo norite užsiimti.

Kaip gerai išmanote nekilnojamo turto rinką?

Jei kartas nuo karto pasižvalgote po nekilnojamo turto pardavimų ar nuomos svetaines, jei galvojate, kad būsto ar kito objekto nuomos kainą galite nustatyti "iš akies", tai apie investavimą geriau net negalvokite. Nekilnojamo turto brokeriams pinigus moka ne už gražias akis, o rinkos išmanymą. O tai gana sudėtinga ir plati sritis, juk reikia žinoti tam tikros vietos nekilnojamo turtą rinką, nekilnojamo turto specifiką, pavyzdžiui, kokius objektus lengviau išnuomoti, kiek tokia investicija atsipirks ir t.t. Visgi, jei vis tiek labai norite investuoti į šią sritį, kreipkitės pagalbos į profesionalą. Brokeris atsakys į jums rūpimus klausimus ir padės rasti optimaliausią investavimo sprendimą.

Ar turite pakankamai pinigų investavimui?

Jei taip nutiko, kad sutaupėte, paveldėjote ar laimėjote loterijoje gana didelę pinigų sumą, už kurią galite sau leisti įsigyti būstą ar kitą nekilnojamo turto objektą, labai šaunu, yra didžiulė tikimybė, kad investicija atsipirks. Tuo atveju, jei nekilnojamam turtui, kurį norite įsigyti vien investavimo tikslais, reikia finansinės injekcijos iš trečiųjų asmenų, pavyzdžiui, banko, reiktų gerai pagalvoti ar toks sprendimas yra išties išmintingas, nes yra rizika, kad įklimpsite į gana didelius finansinius rūpesčius. Tad visada pasikonsultuokite su specialistais ir objektyviai įvertinkite savo finansines galimybes, ypač jei nekilnojamo turto rinkoje esate naujokas.

Ar turėsite pakankamai motyvacijos rūpintis nekilnojamu turtu?

Investicija į nekilnojamą turtą - verslas, o bet kuriam verslui reikia laiko ir priežiūros. Be to, reiktų įvertinti ir tai, kad galimų nuostolių gali ir nepavykti išvengti. Įsigytą nekilnojamą turtą visada reikės palaikyti tinkamos būklės - perdažyti sienas, atėjus laikui pakeisti baldus ir t.t. Teks ieškoti nuomininkų, rūpintis, kad jie tinkamai vykdytų savo įsipareigojimus, o taip pat mokėti mokesčius mokesčių inspekcijai.

Taigi, nusprendę investuoti į nekilnojamą turtą, viską gerai apgalvokite ir nebijokite konsultuotis su specialistais, nes investicija, kuri neatsiperka, gali apkartinti gyvenimą.