Kaip paruošti savo namus pardavimui?

Parduodate savo namą ar butą?
Reikės paruošti tam tikrus namų darbus, nuo kurių priklausys sandorio sėkmė. Ir tai tikrai privaloma!

Jums reikės:

  • Sutvarkyti namo išorę;
  • Sutvarkyti įėjimą;
  • Sutvarkyti namų vidų;
  • Padaryti nedidelį remontą;
  • Pradėti pakuotis daiktus.

Sutvarkykite namo išorę ir aplinką.

Jei parduodate individualų namą ar butą kotedže, aplinka ir namo išorė bus tas momentas, kurį pirmiausia pamatys potencialūs jūsų namo pirkėjai.

Įsivaizduokite save jų vietoje - atvažiuojate automobiliu kažkur į nepažįstamą vietą, išlipate, o ten baisi netvarka, šiukšlynas, visur mėtosi vaikų žaislai ir kiti daiktai. Ar gerą įspūdį susidarysite pamatę tokį vaizdą? Tikriausia ne visai... Dėl to reikia susitvarkyti aplinką, kiek tai yra įmanoma be didelių investicijų. Svarbus pirmas įspūdis, todėl namo aplinka turi būti tvarkinga, švari.

Sutvarkykite įėjimą į namą ar butą.

Kaip sutiksite svečius, kurie nori pirkti jūsų būstą? Namo išorė gali būti nepriekaištinga, tačiau jei prie durų mėtysis daiktai, batai, žaislai, bus daug purvo, langai bus nešvarūs, pirkėjas susidarys ne itin teigiamą požiūrį apie savininkus, o tai gali turėti įtakos tolimesnėms deryboms dėl namo kainos.

Jei parduodate butą, susitvarkykite laiptinę, nes būtent šioje aikštelėje sutiksite potencialius savo buto pirkėjus. Vieta prie jūsų buto durų turi būti tvarkinga ir švari. Čia gali tekti ir pasiraitoti rankoves, nes duris būtų gerai bent nusivalyti.

Susitvarkykite namų vidų. Visus kambarius.

Visuose kambariuose turėtų būti nepriekaištinga tvarka. Net jei tuose namuose vis dar gyvenate. Neaišku, kiek laiko užtruksite namus parduodami, todėl palaikykite tvarką ir švarą kiekvieną dieną. Juk niekada nežinote, kada paskambins potencialūs klientai ar jų agentai ir paprašys skirti laiką aprodymui. Kai namai tvarkingi iš esmės, smulkius tvarkymosi darbus galima atlikti gana greitai ir potencialius pirkėjus priimti į švarius ir jaukius namus.

Ypatingai daug dėmesio skirkite trims pagrindinėms erdvėms:

  • Svetainei
  • Virtuvei;
  • Vonios kambariui.

Nesakau, kad miegamasis ar vaikų kambarys nesvarbūs, tačiau šiems trims skirkite daugiau dėmesio ir pastangų. Būtent į šiuos kambarius potencialūs pirkėjai kreipia daugiausiai dėmesio.

Nuvalykite visus baldus, išplaukite grindis. Susitvarkykite daiktus. Pasistenkite, kad nebūtų voratinklių ar dulkių sluoksnio. Virtuvėje paslėpkite visus puodus ir lėkštes. Palikite tik reikalingiausią buitinę techniką, kad pirkėjai matytų, kur jie galės pasistatyti savo, jei visą techniką išsivešite.

Vonioje padirbėkite iš peties. Svarbu, kad neliktų jokių nešvarumų aplink vonią ar dušo kabiną, taip pat unitazas turi švytėti. Taip pat paslėpkite nešvarius skalbinius. Pamažinkite kosmetikos, kuri paprastai būna sudedama ant praustuvės ar vonios kraštų. Gerai vėdinkite patalpą, kad neliktų nemalonių kvapų.

Svetainę taip pat sutvarkykite iš širdies - nuvalykite dulkes, sutvarkykite sofą, spinteles. Galite pamažinti šeimos suvenyrų ir relikvijų. Pakeiskite lovos užtiesalus, išvalykite kilimą, sutvarkykite ant palangės augančius namų augalus.

Kai ateina potencialūs pirkėjai, išsiųskite į kitą kambarį arba lauką savo augintinius. Nauji žmonės gali turėti įvairių baimių ir alergijų. Jei ateina jūsų brokeris fotografuoti, stenkitės, kad gyvūnai nepapultų į kadrą.

Švara ir tvarka visur - privaloma ne tik prieš fotografuojant, bert ir jau paskelbus apie jūsų namo ar buto pardavimą.

Jei reikia, padarykite nedidelį kosmetinį remontą

Nedidelis remontas reiškia, kad gali tekti padažyti sienas, glaistu užtaisyti matomus įskilimus sienoje. Taip pat įsukite visas lemputes, įsitikinkite, kad apšvietimas veikia. Kosmetinis remontas padės užmaskuoti vaikų sienų piešybos "meną", kuris būsto pirkėjams gali ir nepalikti teigiamo įspūdžio.

Susipakuokite 50-70 proc. daiktų.

Tvarkydamiesi namus iš karto pradėkite pakuotis daiktus. Pradžioje susipakuokite visada atvirai laikomus daiktus - šeimos relikvijas, suvenyrus. Taip pat ir kai kuriuos indus, vazas. Daiktus galite nuvežti į laikinai išsinuomotą sandėliuką, jei neturite savo. Išpakuoti juos galėsite jau naujame būste, kai šį parduosite ir persikelsite kažkur kitur.

Pasilikite reikalingiausius daiktus, rūbus, techniką. Taip paruošite savo būstą fotografavimui ir apžiūrai. Jis atrodys kur kas tuštesnis, tačiau potencialiems pirkėjams to reikia, nes jie pagal pamatytą vaizdą pradės planuoti savo apstatytą. Tai turi įtakos jų apsisprendimui pirkti ar nepirkti, tad čia reikia itin gerai pasistengti.

Kai visa tai padarote, galite kviesti savo brokerį fotosesijai. Paprastai fotografuodamas namus padarau keletą nuotraukų iš tam tikrų taškų, kad kambariai atrodytų erdvūs ir patrauklūs. Šios nuotraukos rodomos skelbimuose internete. Pagal nuotraukas potencialūs pirkėjai spręs, ar jiems apsimoka gaišti laiką gyvai apžiūrai.

Po fotosesijos nesusigrąžinkite supakuotų daiktų. Tegul jie lieka dėžėse. Pasilikite tik reikalingiausius daiktus, nes bet kada gali užeiti pirkti ketinantys žmonės apžiūrėjimui. Taip teks pagyventi kurį laiką, tad palaikykite švarą ir tvarką.

Visada patarsiu, ką dar galite padaryti, kad jūsų namas arba butas atrodytų dar įspūdingiau ne tik nuotraukose.