Kaip paruošti ir sėkmingai išnuomoti būstą?

Šiuo metu nuomotis būstą itin populiarus ir daugeliui patogus sprendimas. Dažniausiai nekilnojamąjį turtą nuomai pasirenka į didmiestį atvykę mokytis studentai, ar baigę studijas jauni žmonės, poros ar jaunos šeimos. Išnuomoti būstą - iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ne tokia ir sunki užduotis, tačiau norint nekilnojamąjį turtą išnuomoti už palankią kainą, surasti tvarkingus nuomininkus – tenka įdėti pastangų. Tad jeigu atliksite visus reikiamus žingsnius, tikiu, kad būsto išnuomavimas taps kur kas lengvesniu ir sklandesniu procesu.

Nuo ko pradėti?

Turite nekilnojamąjį turtą, nusprendėte jį išnuomoti, bet nežinote nuo ko pradėti? Padaryti nuotraukas ir įkelti būstą į skelbimo portalą ne visuomet užtenka, neretai tenka pasidaryti ir vadinamuosius namų darbus, norint būstą išnuomoti geriausia kaina bei į jį įleisti tvarkingus ir mokius nuomininkus, kurie nesukels nepageidaujamų rūpesčių.

Visų pirma, apgalvokite savo tikslinį klientą – apsvarstykite kokiam žmogui norite perleisti savo būstą, vieniems nuomotojams tai nėra svarbu, tačiau kiti nori priimti tik viena žmogų, kiti galbūt priimtų šeimą su vaikais ar poras. Nustatykit kriterijus, kuriais vėliau vadovausitės, apgalvokite sąlygas.

Atlikę nedidelius namų darbus ir apgalvoję tam tikrus aspektus, kibkite į darbą.

Žingsniai, kurie padės sėkmingai išnuomoti būstą:

Įvertinkite savo būstą

Vienas svarbiausių darbų ir etapų yra tikslingai įvertinti savo būstą, nustatyti vietą kuriame mieste ir rajone jis yra, statybos metus, jo būklę, įrengimą, išplanavimą, esamus baldus bei buitinę techniką – tai lemia būsto nuomos kainą. Kaip nustatyti tikslingą ir geriausią kainą, gali padėti ir panašių būstų skelbimai, tačiau aklai jais pasitikėti neverta.

Būsto nuotraukos

Tai galite padaryti pats arba kreiptis į specialistus, kurie profesionaliai atliks Jūsų būsto nuotraukas. Svarbiausia, kad nuotraukos atitiktų realybę, kad vėliau į apžiūras atėję klientai nepateiktų priekaištų, dėl nuotraukų ir realybės neatitikimo. Būkite sąžiningi ir pateikite realias būsto nuotraukas. Stenkitės ne pagražinti nuotraukas, o surasti geriausius kampus, jas darykite dienos metu, esant geriausiam apšvietimui, padarykite nuotraukas iš visų kampų, o vėliau atrinkite geriausias. Nuotraukose turi matytis visi būste esantys kambariai ir patalpos. Venkite dėti tokias nuotraukas, kur matosi tik spinta, stalas ar kėdė ir nieko daugiau. Nuotraukoje apimkite kuo daugiau erdvės.

Sukurkite skelbimą

Įsivertinę būsto kainą, padarę nuotraukas - įkelkite skelbimą, jį galite įkelti į pasirinktą skelbimų portalą arba socialiniuose tinkluose. Aprašykite būstą kuo glausčiau ir tiksliau. Išvardinkite privalumus, sąlygas ir kitą svarbią informaciją, kad būsimam klientui kiltų kuo mažiau klausimų. Skelbime nepasakokite ilgų istorijų, pakaks trumpos, bet tikslios ir aiškios informacijos, svarbiausių privalumų.

Paruoškite būstą apžiūrai

Prieš pradedant būsto apžiūrą, svarbu jį tinkamai paruošti – pasirūpinkite, kad būstas būtų švarus, visi daiktai savo vietose, veikianti buitinė technika bei nesulūžę tam tikri daiktai (jeigu taip yra, apie tai būtinai informuokite klientą prieš jam dar atvykstant). Tinkamai ir švariai sutvarkytas būstas gali tapti jūsų sėkmės raktu greičiau jį išnuomojant.

Pasirūpinkite dokumentais

Būsto nuomos dokumentais turi pasirūpinti šeimininkas, atminkite, kad būsto nuoma susijusi su finansine rizika,tad turite įvertinti visas atsakomybes, todėl nuomos sutartis yra būtina, norint išvengti nemokių nuomininkų, ar ginčo atveju. Sutartyje būtinai nurodykite nuomos ir mokėjimo terminus, turto naudojimosi sąlygas bei atsakomybes. Pravartu į sutartį įtraukti visus būste esančius baldus, buitinę techniką ir nurodyti jų būkles.

Jeigu kyla nesklandumų išnuomojant būstą arba nežinote kaip tai padaryti, galite kreiptis į mane.

Kada verta pasinaudoti brokerio pagalba norint išnuomoti būstą?

  • Pagalba įvertintant būstą – norite įvertinti būstą, bet nežinote kaip tai padaryti? Kreipkitės į mane ir kartu rasime geriausią bei palankiausią nuomos kainą Jūsų būstui.
  • Neturite laiko ir žinių – būsto nuotraukų padarymas, tikslingas ir efektyvus skelbimo patalpinimas ir būsto apžiūros atima nemažai laiko, todėl galiu padėti sutaupyti laiko bei savo žinias tikslingai panaudoti surandant geriausią klientą.
  • Nežinote kaip paruošti sutartį – aiškiai ir tikslingai paruošta sutartis padės išvengti nuostolių, todėl sutarčių paruošimą perleiskite į profesionalo rankas ir būkite užtikrinti, kad pavyks išvengti nemalonių situacijų esant ginčams dėl būsto.