Kaip išsirinkti nekilnojamo turto brokerį?

Jei nusprendėte parduoti savo mylimus bei puoselėtus namus ir norite iš šio sandorio gauti maksimalią naudą, didelė tikimybė, kad be nekilnojamo turto brokerio pagalbos tikrai neišsiversite. Nekilnojamo turto brokerio darbas neapsiriboja tik buto ar namo pardavimo skelbimo įdėjimu į tam tikras internetines svetaines. Jis nustato būsto rinkos kainą, aktyviai ieško potencialių pirkėjų, patraukliai pristato jūsų būstą, todėl tikimybė greičiau parduoti namus yra didesnė. Tiesa, šiandien nekilnojamo turto brokerių išties yra daug, tad kaip išsirinkti tokį specialistą, kuris atitiktų jūsų lūkesčius? Štai keletas patarimų, kurie gali praversti.

Atsiliepimai - geriausias pasirinkimo kriterijus

Geriausias nekilnojamo turto brokerio darbo įvertinimas - buvę patenkinti klientai. Prieš nusprendžiant samdyti vieną ar kitą brokerį, visada reiktų atlikti namų darbus - panaršykite internete, ten tikrai rasite buvusių klientų atsiliepimus. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį ir į brokerio patirtį ir į sudarytus pardavimo sandorius per praėjusius metus ar du. Taisyklė čia paprastai - kuo daugiau nekilnojamo turto brokeris sugebėjo parduoti, tuo didesnė tikimybė, kad jis puikiai išmano savo darbą ir žino, ką daro.

Išties mylimas darbas

Žmonėms, kuriems nėra tekę susidurti su nekilnojamo turto rinka, gali pasirodyti, kad parduoti būstą, kai šiandien tokia didelė jų paklausa, nėra nieko sudėtingo. Tad vis dar pasitaiko brokerių, kuriems šis darbas yra tik papildoma veikla, dar vienas būdas pasipelnyti. Visgi, realybė yra gerokai kitokia: reikia gerai išmanyti nekilnojamo turto rinką, tam tikrus jos segmentus, besikeičiančias tendencijas ir žmonių poreikius, o tam reikia laiko. Taigi, asmuo, kuris nekilnojamo turto brokeriu dirba tik jam patogiu laiku, vargu ar yra pats išmintingiausias pasirinkimas.

Dėmesys jums

Paprastai nekilnojamo turto brokeriai vienu metu turi kelis ar keliolika parduodamų objektų, kuriems ieško pirkėjų. Ir tame nėra nieko blogo, jei specialistas, liaudiškai tariant, neapsižioja per daug. Turint daug parduodamų objektų, sudėtinga valdyti turto pardavimo procesą, nes reikia atsiminti begalę smulkmenų apie kiekvieną butą ir tinkamai informuoti potencialų pirkėją. Kai pirkėjas užsuka į patinkantį būstą, o brokeris painiojasi techninėse detalėse, nėra tikras kokios apdailos medžiagos naudotos, koks yra įrengtas šildymas, kaip išvedžiota ventiliacija ir pan., toks vaizdelis atrodo ne itin reprezentatyviai ir brokeris nekelia pasitikėjimo. Taigi, visada vertėtų pasidomėti, su keliais objektais šiuo metu dirba jūsų pasirinktas brokeris.