Ką reikia žinoti perkant butą ar kitą nekilnojamąjį turtą?

Tikriausiai kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau pradeda svajoti apie savo nuosavus namus. Tad nieko nuostabaus, kad priėmus tokį svarbų sprendimą, kaip nuosavo nekilnojamo turto įsigijimas, pradedame galvoti, kokiomis spalvomis išdažysime sienas ar kokį virtuvės komplektą norėsime matyti savo namuose. Stop! Prieš pasineriant į svajas, būtina gerai apsvarstyti savo pasirinkimą, kad vėliau svajonių namai netaptų nuosavu košmaru. Štai keletas patarimų, kurie pravers visiems, ketinantiems įsigyti savo būstą.

Nepermokėkite

Jei nusižiūrėjote būstą, kuris jums labai patinka, nepulkite iš karto sutikti su pardavėjo siūloma kaina, nes ji gali būti gerokai per didelė. Tai labai svarbu, jei ateityje norėsite savo namus parduoti ir gauti iš to naudos. Be to, vyrauja klaidinga nuomonė, kad pirkti butą ar namą iš privačių asmenų yra pigiau, ne va, nekilnojamo turto brokeris "užsideda" papildomą mokestį, kuris nubyra jam į kišenę. Gal taip ir buvo anksčiau, bet šiandien laikai pasikeitė ir dažniausiai nutinka taip, kad pirkdami būstą iš privačių asmenų, žmonės permoka. Pardavėjas visada nori gauti didesnę pinigų sumą, todėl nesugeba nustatyti tikrosios savo būsto vertės, mato daugiau privalumų, o trūkumai nublanksta. Tuo tarpu, nekilnojamo turto brokeriai siūlo tokią kainą, kuri atitinka vyraujančius rinkos dėsnius. Dažniausiai tai ir būna viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pardavėjai atsisako brokerių paslaugų, nes šie būstą ar kitą objektą įvertina pigiau nei pardavėjas tikėjosi.

Būsto vieta mieste

Taip, kartais visiems norisi pabėgti nuo miesto šurmulio, kartais atrodo, kad auginti vaikus priemiestyje yra saugiau ir sveikiau, nes ten ir oras švaresnis, ir automobilių mažiau. Visgi, reiktų įvertinti ar susisiekimas su miestu yra patogus, ar pakankamai dažnai važiuoja autobusai, ar paskutinis autobusas neišvažiuoja per anksti ir t.t. O gal kyla klausimas - kam tas autobusas, juk mūsų šeima turi automobilį? Na, automobiliai genda, todėl paklauskite savęs, ką darysite tokiu atveju, kai keturratis pagalbininkas suges? Nesvarbu, gyvensite mieste ar rajone, susisiekimas turi būti patogus.

Nebijokite brokerių

Nekilnojamo turto brokeris, įvertinęs jūsų poreikius ir lūkesčius, ne tik padės greičiau susirasti savo svajonių namus, bet ir atstovaus jūsų interesus iki pirkimo sandorio galo. Tai reiškia, kad jums nereikės nervintis dėl visų dokumentų ir kitų šios rinkos peripetijų. Brokeris - tarsi auklė, kuris jus už rankos nuves ten, kur reikia ir išsamiai paaiškins visas nekilnojamo turto rinkos vingrybes. .